Sobotní workshop o zdravé výživě se věnoval jarní očistě, proteinovým potravinám i podpoře imunity

Další z workshopů na aktuální téma, které pořádá ZSF JU online pro zaměstnance i studenty naší fakulty a Jihočeské univerzity, se konal v sobotu 17. dubna od 17 hodin. Mgr. Ing. Simona Šimková z Ústavu laboratorní diagnostiky a veřejného zdraví ZSF JU navázala na předchozí setkání 10. dubna a opět se věnovala zásadám zdravé výživy. Od minulé soboty, kdy se odehrál první workshop na toto téma, zaznamenala několik podnětů od posluchačů, které nyní do programu zahrnula. Téma tedy pojala ve velké šíři a poskytla účastníkům mnoho informací i cenných rad. V úvodu se zaměřila na výběr potravin a poradila, jak se v nich vyznat: vysvětlila informace na obalech i v souvislosti s tím, k čemu jsou výrobci potravin vázáni legislativou. Nechyběla problematika aditiv a alternativ slazení, rady, jaké pečivo, mléko a mléčné výrobky si vybírat apod. V pokračování workshopu přišla řada na proteinové potraviny a různé proteinové diety. "Na jaře se také hodí mluvit o detoxech a v té souvislosti zmínit ovocné a zeleninové nápoje i to, nač si dát při jejich výběru pozor. Posluchači se mě také ptali na možnosti rostlinných potravin a způsoby, jak prostřednictvím výživy podpořit svoji imunitu," shrnula Simona Šimková reakce posluchačů. Zaznamenala velký ohlas: zúčastnilo se 26 posluchačů nejen z naší fakulty (včetně děkanky ZSF JU dr. Ivany Chloubové), ale také z ostatních fakult Jihočeské univerzity: Filozofické, Ekonomické, Pedagogické a Zemědělské. Zájem o toto aktuální a přínosné téma projevili i studenti nutriční terapie z Prahy a Brna.

Série workshopů určených pro zaměstnance i studenty naší fakulty a Jihočeské univerzity i pro veřejnost bude pokračovat i tuto sobotu 24. dubna od 17 hodin, kdy je na programu Trénování paměti s PhDr. Lenkou Motlovou, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Program i způsob přihlašování brzy upřesníme.