Studenti doktorských studií v oboru ošetřovatelství ze zemí V4 přijedou na konferenci, kterou pořádá ZSF JU

Druhý ročník mezinárodní konference, jejímž cílem je podpořit studenty doktorských studií v oboru ošetřovatelství, organizuje naše fakulta od čtvrtka do pátku 9. – 10. 9. 2021. Zúčastní se 32 aktivně přednášejících doktorandů ze zemí Visegrádské čtyřky (V4), tedy z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Vystoupí s příspěvky zaměřenými na oblasti chirurgické, gynekologické, kardiologické, interní, hodnocení geriatrických syndromů, využití studijních metod či validace a praktické zkušenosti s využitím hodnotících nástrojů.

Pro tuto akci má zcela zásadní význam, aby se mohla uskutečnit prezenčně, proto se v pandemickém období na rozdíl od jiných konferencí nekonala online formou. „Cílem je, aby účastníci mezi sebou navázali kontakty, zjistili, jaká témata kdo řeší, a začali navzájem spolupracovat,“ vysvětlila prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., proděkanka pro vědu a výzkum a ředitelka Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU.

Hlavní část konference se odehraje první den, převážně v angličtině, ale součástí bude i sekce přednášek v češtině a také posterová sekce v sále E. Další den následuje odborný workshop, který povede prof. Dr. Betlehem József, Ph.D., z Fakulty zdravotnických věd, University of Pécs v Maďarsku, a vystoupí i Dr. Bálint Bánfai z téže univerzity. Soustředí se především na zdravotní gramotnost, konkrétně význam znalostí o první pomoci, díky nimž lze zabránit předčasnému úmrtí – a to i v souvislosti s pandemií koronaviru.

„Studenti mají možnost prezentovat své připravované nebo již realizované projekty, které odborná porota posuzuje. Nejedná se tedy o klasickou konferenci, kde se prezentují pouze výsledky výzkumných řešení, ale smyslem je podpořit připravované nebo realizované projekty za pomoci názorů odborné komise,“ upřesnil za organizační tým Mgr. Jan Neugebauer, doktorand z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU.

Všechny další informace včetně podrobného programu jsou na webových stránkách – viz tento odkaz.