Studenti oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory přispěli centru ARPIDA na pomůcku pro handicapované

On-line přednáška o fundraisingu spojená s konkrétní ukázkou toho, jak ARPIDA získává finanční prostředky na svoji činnost, studenty nadchla a inspirovala. Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., jim 27. září vysvětlovala toto téma i na základě osobního příkladu, což je zaujalo natolik, že se sami rozhodli centru ARPIDA také pomoci. Přispěli na zakoupení polohovacího vaku, což je pomůcka potřebná pro denní stacionář, která stojí 3500 Kč.

„Společně ještě s mojí dcerou Kristýnou jsme se na tom domluvily a studenti se k nám pak připojili v rámci přednášky z předmětu USV/SSNES – Nezisková sféra. Jsem ráda, že on-line přednáška přinesla i tento výsledek,“ upřesnila dr. Švestková. Toto užitečné a chvályhodné rozhodnutí učinili studentky a student 3. ročníku oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory (prezenční forma studia): Kateřina Baloušková, Eliška Hájková, Zuzana Homolová, Anna Hlavinková, Vendula Jahodová, Kristýna Kalousková, Jakub Kladiva, Kristýna Matějíčková, Karolína Sládková a Tereza Ševčíková. Darovací smlouva už je podepsaná a peníze jsou odeslané.

ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú., je klinickým pracovištěm naší fakulty, s níž je úzce spjatá už od svého vzniku. Na webových stránkách má sekci Jak nás podpořit, kde dr. Švestková tento tip objevila. Polohovací vak poslouží klientům s hlubokým mentálním a kombinovaným postižením v denním stacionáři centra ARPIDA za účelem polohování, relaxace a uvolnění. Jemné mikromasážní kuličky, které tvoří jeho výplň, mají vliv na cévní systém: snižuje se únava i svalové napětí a prohřívá se organismus. „Polohovací vak je momentálně objednaný a předpokládáme, že do konce listopadu 2020 už bude v užívání. Jedná se minimálně o pět klientů denního stacionáře, kteří díky tomu budou moci tuto polohovací a relaxační pomůcku využít častěji,“ upřesnila Ing. Patricia Lebdušková z centra ARPIDA.

Upřímný a půvabně graficky ztvárněný pozdrav poslal ve čtvrtek ředitel centra ARPIDA Mgr. Ing. Marek Wohlgemuth. "Je povzbuzující vědět, že jsou okolo nás lidé s otevřeným srdcem, kteří chtějí pomáhat prostě jen tak, že to tak cítí. Zvláště v této nelehké době," napsal dárcům z naší fakulty upřímné poděkování za velmi vítaný a užitečný finanční dar.