Při devátém ročníku Studentské vědecké konference zaznělo osmnáct příspěvků

Bohatý program a příjemnou atmosféru měl IX. ročník Studentské vědecké konference, která se konala ve středu 29. listopadu na Zdravotně sociální fakultě JU. Jejím tématem byla Zdravotně sociální problematika, což dalo prostor širokému spektru prací. Celkem zaznělo 18 příspěvků od studentů z vysokých škol v České a slovenské republice. Odborná komise, která pracovala ve složení proděkanka pro vědu a výzkum prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., doc. Ing. Iva Brabcová, Ph.D., a doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., z nich vyhodnotila tři nejúspěšnější. V zaplněném přednáškovém sále A byl po každém vystoupení i prostor pro diskusi.

Studentská vědecká konference je každoroční příležitostí, kdy se na naší fakultě setkávají zástupci mladé perspektivní generace studentů zapálených pro vědu a výzkum. „Je to příležitost podělit se o naše poznatky, zkušenosti a inovace. Věřím, že přinese nejen nové pohledy a pochopení v rámci našich oborů, ale posílí i naši vzájemnou spolupráci a inspiraci,“ řekl v úvodu za organizátory PhDr. Martin Červený z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče. Děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., popřála všem účastníkům, aby prožili den s mladou vědou naplněný mnoha podněty, které nová generace do vědeckého bádání přináší.

Studenti prezentovali zajímavé a přínosné výsledky, kterých dosáhli během své odborné činnosti a studia. Proděkanka pro vědu a výzkum prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., která byla předsedkyní odborné komise, v závěru všem poděkovala za jejich práce a ocenila vysokou úroveň této soutěže.  „Bylo pro nás velmi těžké vybrat ty nejlepší příspěvky, všechny byly perfektní,“ uvedla.

Po dlouhém zvažování komise vyhodnotila tři nejúspěšnější prezentující, kteří dostali i finanční odměnu:

1. místo: Kultúrna kompetencia a jej výzvy v klinickej praxi sestier (Martin Červený, ZSF JU)

2. místo: Vliv sociálních faktorů a ošetřovatelských intervencí na kojení nedonošených dětí – longitudinální studie (Michaela Abrmanová, ZSF JU)

3. místo: Vplyv bisfenolu A a bisfenolu S na vybrané biologické vlastnosti modelového organizmu Ceanorhabditis elegans (Patrícia Hockicková, Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave)

Seznam všech příspěvků je v programu ZDE: