Uchazeči o studijní program Fyzioterapie zaplnili při přijímacích zkouškách všechny přednáškové sály

V mimořádných podmínkách se dnes konaly přijímací zkoušky pro studijní program Fyzioterapie, o který je na naší fakultě tradičně největší zájem. Uchazečů se letos přihlásilo 340, takže zaplnili v hlavní budově všechny přednáškové sály a ještě několik učeben. Poprvé v historii totiž bylo nutné rozdělit uchazeče do skupin a rozfázovat zkoušky na etapy od 9 a pak ještě od 13 hodin. Tyto přijímací zkoušky byly připravovány v době, kdy platila zpřísněná hygienická opatření v souvislosti s epidemií nového typu koronaviru. Proto bylo nutné je zorganizovat tak, aby měli uchazeči mezi sebou v sále požadované rozestupy a prostředí vyhovovalo i dalším hygienickým požadavkům. Náhradní termín je stanovený na 8. července. Přijímací řízení pro tento studijní program probíhá formou písemného testu z biologie člověka v rozsahu učební látky gymnázia (50 otázek), písemného testu ze všeobecné informovanosti včetně zdravotnické problematiky (50 otázek) a písemného motivačního testu (30 otázek). Uchazeč může získat maximálně 130 bodů a minimální počet bodů v kategorii „prospěl“ je 80 bodů. Fakulta přijme do prvního ročníku Fyzioterapie v novém akademickém roce 48 studentů.

Pro ostatní studijní programy/obory letos ZSF JU vzhledem k náročné situaci při epidemii přijímací zkoušky zrušila, což bylo zcela výjimečné rozhodnutí. Uchazeči se už nyní mohou přesvědčit o tom, že jsou na fakultu přijati, a to zde:

Mezi studijní programy, o něž byl letos největší zájem, patří Všeobecné ošetřovatelství, Nutriční terapie, Sociální práce a Zdravotnické záchranářství. Specialitou naší fakulty jsou netradiční zápisy studentů prvních ročníků bakalářských studijních programů, prezenční formy studia. Tentokrát se budou konat od 13. do 19. září v jiném místě než doposud – v rekreačním středisku Olšina u Horní Plané na Lipensku. Budoucí studenti se na tomto soustředění setkají s vyučujícími i se studenty vyšších ročníků, díky čemuž si rychle udělají kompletní představu o tom, co je na fakultě čeká. Tato forma zápisů je v rámci Jihočeské univerzity unikátní – důvodem je to, že naše fakulta připravuje studenty na profese, které jsou založené na týmové práci. Toto je tedy první šance, jak si zvyknout na kolektiv, vzájemně se poznat a vytvořit partu, která bude dál spolupracovat.