• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • V areálu autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou začaly netradiční zápisy prváků

V areálu autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou začaly netradiční zápisy prváků

Prváci nastupující do studijního programu Všeobecné ošetřovatelství se stali prvními účastníky letošního třídenního soustředění, což jsou netradiční zápisy určené pro studenty 1. ročníků prezenční formy bakalářských studijních programů. Konají se v areálu autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou od úterý 13. září a studenti prvních ročníků se tam postupně setkávají s vyučujícími i se studenty vyšších ročníků, kteří pro ně připravují mimo jiné i různé hry a aktivity. Díky tomu si udělají kompletní představu o tom, co je na fakultě čeká, a zároveň se v neformálním prostředí seznámí.

Tato forma zápisů je v rámci Jihočeské univerzity jedinečná, což má své opodstatnění. „Profese, pro něž na naší fakultě připravujeme specialisty, jsou založené na týmové práci. Sám nikdo ve zdravotnických ani sociálních oborech nic nezmůže. Toto je první šance, jak si zvyknout na kolektiv, vzájemně se poznat a vytvořit partu, která bude dál spolupracovat,“ vysvětlila děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která každou skupinu přijíždí pozdravit a říci jim o zaměření fakulty to, co pokládá za nejdůležitější. První skupina se už seznámila rovněž s vyučujícími z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče, proděkankou pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Vlastimilou Ptáčníkovou, Ph.D., a proděkanem pro akademické záležitosti Mgr. Ondřejem Doskočilem, Th.D.

Děkanka Chloubová se zajímala mimo jiné o to, proč si studenti vybrali právě naši fakultu a toto její zaměření. Uklidnila ty, kteří k nám nepřišli ze středních zdravotnických škol, protože má zkušenosti, že se dokážou rychle zorientovat v učivu. Naopak studentek, které SZŠ absolvovaly, se ptala, zda se také účastnily soutěže Jihočeská sestřička – díky ní si totiž mohly udělat o naší fakultě dobrou představu, protože tam pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách. „Moc vám přeju, abyste na naší fakultě byli spokojení a nikdy nelitovali toho, že jste se rozhodli u nás studovat. Brzy poznáte, že režim a systém vysokoškolské výuky je jiný, než na který jste byli doposud zvyklí. Chceme vás vychovat k profesi, v níž svědomitost a odpovědnost patří ke klíčovým vlastnostem. Myslím, že nejen covidová doba, ale i současná situace ve společnosti dokáže ocenit práci zdravotnických pracovníků,“ řekla nastupujícím prvákům děkanka Chloubová. Vyzvala je také, aby se při výuce nebáli promluvit, a popřála všem, aby se v tak velkém počtu jako nyní setkali i u promocí.

Proděkanka Ptáčníková podrobně popsala strukturu naší fakulty a systém studia, aby se prváci co nejsnáze naučili ve všem zorientovat. K tomu, aby využili všechny výhody a možnosti akademického prostředí, je inspiroval proděkan Doskočil. Vysvětlil ji, co to vlastně obnáší, kdo se může zapojit do Studentské oborové rady, jak je důležité účastnit se Studentského hodnocení výuky a jaký význam a pravomoci má Akademický senát. Připomněl také to, že naše fakulta má mimořádně hustou síť dobře fungujících mezinárodních kontaktů, takže by byla škoda nevyjet během studia aspoň jednou na zahraniční stáž.

Postupně se na Křivonosce vystřídají takto ve skupinách všichni studentky a studenti 1. ročníků prezenční formy bakalářských studijních programů. Výuka v zimním semestru začne 29. září, slavnostní imatrikulace studentů 1. ročníků se uskuteční 14. října v DK Metropol.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1