V Domově pro seniory Máj se konala úvodní lekce trénování paměti

U příležitosti Národního týdne trénování paměti se v úterý 12. března konala v českobudějovickém Domově pro seniory Máj, který je klinickým pracovištěm naší fakulty, lekce nazvaná Trénování paměti v každodenním životě. Akce byla pořádaná za podpory projektu TAČR řešeného na ZSF JU, jehož cílem je podpora zdravotní gramotnosti u populace 65+. Kurzy trénování paměti naučí lépe využívat paměť prostřednictvím různých technik. Cílem takových setkání je nejen paměť potrénovat, ale i zvýšit sebevědomí a sebeúctu jednotlivých účastníků, a to pomocí konkrétních cvičení.

Úvod byl zaměřený na vysvětlení, proč je tak důležité trénovat paměť, osm účastníků vyslechlo také informace o dalším programu. „Na tuto akci plánujeme navázat i v budoucnu a mimo trénování paměti chceme nabídnout osobám 65+ i další vzdělávací semináře, které budou mít za cíl posílit jak zdravý životní styl, tak mezilidské vztahy a komunikaci, finanční rozhodování a digitální dovednosti osob 65+,“ upřesnila hlavní řešitelka projektu doc. Ing. Iva Brabcová, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. Garantkou byla Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., vedoucí sociálního úseku Domova pro seniory Máj a externí vyučující ZSF JU, lektorkami byly pracovnice tohoto domova.

Úterní poradenská akce byla pořádaná za podpory výzkumného projektu TAČR č. TQ01000591 Technologické agentury ČR, program SIGMA: „Podpora a rozvoj finanční, digitální, sociální a zdravotní gramotnosti u populace 65+.“