V dubnu začne další běh kurzu Silní rodiče – Silné děti®, už je možné se přihlásit

S velkým ohlasem se setkal první běh kurzu Silní rodiče – Silné děti®, který začal loni v listopadu a v březnu skončí. Od dubna už je proto připravený další. ZSF JU ho opět nabízí v rámci celoživotního vzdělávání a už je možné se přihlásit. Povedou ho vyškolené lektorky doc. PhDr. Adéla Mojžíšová, Ph.D. a Mgr. Bohdana Břízová, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Jedná se o seberozvojový a zážitkový kurz vycházející z úspěšného mezinárodního konceptu. Je určený rodičům, budoucím rodičům, prarodičům a dalším zájemcům, kteří se věnují výchově dětí. Jedna z hlavních myšlenek kurzu je podporovat rodiče, aby byli takovou rodinou, ve které všichni rádi žijí, v níž sice přirozeně dochází ke sporům, ale nikdo není ponižován, a kde jsou respektováni všichni členové rodiny. „Témata posilují rozvoj rodičovských kompetencí a výchovu bez násilí na dětech ve všech rovinách,“ upřesnila odborná garantka a lektorka Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., která se na práci s rodiči a dětmi dlouhodobě zaměřuje.

Jarní běh kurzu Silní rodiče – Silné děti® bude realizován formou pěti setkání: první lekce bude v sobotu 23. dubna 2022 od 13:00-18:00, následující 5. 5. (čtvrtek) 16:30-19:30, 19. 5. (čtvrtek) 16:30-19:30, 26. 5. (čtvrtek) 16:30-19:30 a 18. 6. (sobota) 13:00-18:00. Termín pro přihlášky je do 10. dubna, ale organizátoři radí neotálet, protože o kurzy tohoto zaměření je velký zájem a minulý běh byl velmi rychle obsazený.

Mottem je: „Jak silný, statečný a vstřícný je rodič, tak silné je jeho dítě.“ Lektorky budou probírat i práva dítěte a jeho základní psychické potřeby, stanovení hranice a pravidel, sebepoznávání, verbální a neverbální komunikace, otevřené vyjadřování pocitů, projevování lásky, důvěry a uznání i další témata. Podrobnosti a přihláška jsou ZDE: