V osmém ročníku Studentské vědecké konference zaznělo celkem 17 příspěvků

Mimořádně nabitý program měl VIII. ročník Studentské vědecké konference, která se konala ve středu 7. prosince na Zdravotně sociální fakultě JU. Jejím tématem byla Zdravotně sociální problematika, což dalo prostor velmi širokému spektru otázek. Celkem zaznělo 17 příspěvků od studentů z řady vysokých škol v České a Slovenské republice. Odborná komise, která pracovala ve složení proděkanka pro vědu a výzkum prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., a doc. PhDr. Adéla Mojžíšová, Ph.D., z nich vyhodnotila tři nejúspěšnější, kteří dostali diplomy a finanční odměnu – byli to Marie Chrástecká, Radek Vistořín a Jitka Bonková Sýkorová.

Studenti prezentovali zajímavé a přínosné výsledky, kterých dosáhli během své odborné činnosti a studia. Na naší fakultě bývá obsahová náplň této konference velmi kvalitní, pestrá a různorodá, což se opět potvrdilo. V organizování se pravidelně střídají studenti doktorského studia Ošetřovatelství a Sociální práce, letos tedy organizačně akci zajistili doktorandi ze studijního programu Sociální práce. Akci moderovali Mgr. Kristýna Hellerová a Mgr. Radek Vistořín, přičemž oba ještě prezentovali svá témata.

Na začátku účastníky pozdravila děkanka Zdravotně sociální fakulty JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., podle níž je akce velkým přínosem nejen pro studenty, ale i pro akademické pracovníky. „Naši studenti jsou našimi mladými kolegy a já velmi ráda vidím jejich profesní růst, který se odráží i ve vzdělávání dalších našich studentů ať už v bakalářských, nebo magisterských studijních programech,“ uvedla.

Proděkanka pro vědu a výzkum prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., která byla předsedkyní odborné komise, považuje tuto akci za velkou inspiraci a rovněž příležitost nahlédnout do dalších oborů. „Na základě zajímavých příspěvků se často stává, že začneme pátrat a chceme zjistit další informace o problematice, která nás zaujala,“ popsala.

V závěru oznámila jména autorů třech nejlepších prací, které komise vybrala – zdůraznila však, že všechny příspěvky byly velmi kvalitní a neměly závažné nedostatky. „Je velmi zajímavé sledovat, jakými tématy se studenti z různých oborů a různých fakult zabývají. A to, že zde prezentující o svém tématu pohovoří a reagují na dotazy, je pro ně úžasná zkušenost do budoucna,“ shrnula prof. Tóthová, která poděkovala všem účastníkům a pozvala je na další ročník této konference.

Diplomy a finanční odměny (6000 Kč za 1. místo, 4000 Kč za 2. místo a 2000 Kč za 3. místo) obdrželi:

Marie Chrástecká (1. místo): Překlad a pilotní testování nástroje MEONF-II pro hodnocení přítomnosti rizika podvýživy (vyhlášení výsledků už se neúčastnila)

Radek Vistořín (2. místo): Faktory vedoucí k emigraci obyvatel z vybraných zemí západního Balkánu

Jitka Bonková Sýkorová (3. místo): Zkušenosti ergoterapeutů a fyzioterapeutů s metodami Constraint-Induced Movement Therapy: využití v telerehabilitaci

Seznam všech příspěvků v programu ZDE: