V polovině září zamíří do kempu na Vranovské pláži naši budoucí prváci na úvodní soustředění

Úvodní soustředění určené pro budoucí prváky Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity se konají v polovině září v kempu na Vranovské pláži, a to ve dvou termínech. Účastníci se tam dozvědí potřebné informace o studiu na fakultě, setkají se s vyučujícími, studenty vyšších ročníků a hlavně se svými budoucími spolužáky. Akce navazuje na tradici zápisů v terénu, které naše fakulta pro budoucí prváky pořádá již řadu let.

Jihočeská univerzita využívá areál u Vranovské přehrady na jižní Moravě pro akci zvanou Seznamovák už deset let a každý rok v září tam jezdí studenti všech fakult včetně naší. Poprvé se však zde uskuteční přímo zápisy prváků ZSF JU, které letos organizátoři vytvořili na míru potřebám naší fakulty. Program doplní různé akční nabídky: seznamovací a teambuildingové hry, turnaje a soutěže o zajímavé ceny, skoky z mostu do volného prostoru na dynamickém laně, show Na stojáka, hudba, filmy, sport i tanec a také výlety na Vranovský zámek či do dalších zajímavých míst v okolí. Součástí je slavnostní pasování na prváky a řada novinek a překvapení.

Proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU PhDr. Zuzana Freitinger Skalická, Ph.D., má zkušenost, že pro spoustu čerstvých maturantů znamená přechod na vysokou školu spoustu stresu a nejistoty. „I proto je úvodní soustředění ZSF JU dobrou cestou, která novým studentům zaručeně usnadní studium a připraví je na různé nástrahy. Na Zdravotně sociální fakultě JU připravujeme studenty do praxe, ať jsou to nemocnice, ambulance, laboratoře, oblast sociální práce nebo ochrana obyvatelstva. Co je ale všechny spojuje dohromady, to je empatický přístup k lidem a nezbytná týmová spolupráce. Což je možné již nastartovat právě na úvodním soustředění,“ uvedla. Prváci tak dostanou jedinečnou možnost neformálně se seznámit s fakultou. Zjistit, co všechno jim studium vybraného studijního programu nabízí, jaké bude jejich uplatnění v praxi a hlavně se skamarádit a společně si užít začátek vysokoškolského života. Své zkušenosti jim tam předají i studenti z vyšších ročníků naší fakulty.

Dosud se na tuto akci přihlásilo více než 300 budoucích prváků ZSF JU. Úvodní soustředění se koná ve dvou termínech:
10. - 12. září
1. turnus: Pediatrické ošetřovatelství, Porodní asistence, Všeobecné ošetřovatelství, Zdravotnické záchranářství, Radiologická asistence
12. - 14. září
2. turnus: Fyzioterapie, Laboratorní diagnostika, Nutriční terapie, Ochrana obyvatelstva se zaměřením na CBRNE, Sociální práce, Zdravotně-sociální péče

Podrobné informace jsou ZDE: https://www.seznamovakju.cz/zsfju