V polském Lublinu se konal čtvrtý ročník mezinárodní konference doktorandů z ošetřovatelství

Čtvrtý ročník mezinárodní konference, jejímž cílem je podpořit studenty doktorských studií v oboru ošetřovatelství, se minulý týden konal v polském Lublinu na Faculty of Health Sciences, Medical University of Lublin. Do Polska přijeli doktorandi z České republiky a Slovenska, doktorandi z Maďarska v letošním ročníku chyběli. Doktorandy na konferenci většinou doprovázejí garanti doktorských studijních programů. Na konferenci vystoupilo 28 doktorandů, kteří přednesli příspěvky z výsledků výzkumu témat svých disertačních prací. Dalších osm doktorandů své výsledky prezentovalo v posterové sekci.

Z naší fakulty se konference zúčastnilo celkem pět doktorandů – tři z prezenční a dva z kombinované formy studia. Prezentovali následující příspěvky: Mgr. Eva Lužová „Deactivation of implantable cardioverter-defibrilators in terminally ill patients from the perspective of onkology nurses – a qualitative research“, PhDr. Martin Červený „Self-assessment of the cultural competence od nurses in the Czech and Slovak Republic“, Msc. Rehana Sindho Kabooro „Initial findings on nursing competencies compared to Sweden and Czech Republic“, PhDr. Hana Kubešová „Medicatiopn misconduct and adverse event reporting“ a Mgr. Inka Kratochvílová „Palliative nursing care in different types of healthcare facilities“.

„Prezentace našich doktorandů byly na vysoké úrovni a všichni s vysokou odborností reagovali i na položené otázky v rámci diskuse,“ konstatovala prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., proděkanka pro vědu a výzkum a garantka doktorského studijního programu v oboru ošetřovatelství. Proděkanka Tóthová nebyla jediným akademickým pracovníkem, kteří se z naší fakulty konference zúčastnili, aby podpořili naše doktorandy. Do polského Lublinu jely i děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., a doc. PhDr. Sylva Bártlová, Ph.D. Obě hodnotily konferenci jako velmi přínosnou, vysoce ocenily jak přednášky doktorandů, tak i workshop, který je součástí každoroční konference. Název letošního workshopu byl „How to prepare a constructive review of scientific paper?“ Workshop vedla profesorka Alvisa Palesa, která je nyní na pozici „visiting professor“ na Medical University of Poland.