V sobotu se běží jubilejní půlmaraton v Českých Budějovicích – opět s oporou a účastí Zdravotně sociální fakulty JU

Vyučující i studenti ZSF JU se jako v uplynulých letech aktivně zapojí do 10. ročníku Mattoni půlmaratonu, který odstartuje z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 4. června. Běžecký svátek je pro město pod Černou věží jednou z nejvýznamnějších akcí roku a naše fakulta k tomu opět významně přispěje. Jak servisem na trase, který obstarají studenti programů Všeobecné ošetřovatelství a Zdravotnické záchranářství, tak službami studentů Fyzioterapie, kteří běžcům poskytnou masáže. Hlavní závod startuje v 19 hodin, ale program na náměstí bude po celý den – velmi užitečnou a vyhledávanou službou při této akci každoročně bývá nabídka ve stanu ZSF JU, kde odbornice z Centra prevence civilizačních chorob nabízejí sportovcům i zájemcům z řad veřejnosti poradenství o zdravém životním stylu s měřením vybraných zdravotních hodnot.

Českobudějovický závod je oceněný pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky. Kapacita závodu je 2800 běžců, součástí je i Běh o pohár rektora Jihočeské univerzity. Je to také zajímavá společenská událost, která láká stovky diváků (lidé ve městě ovšem musí kvůli maratonu počítat s řadou dopravních omezení). Ve startovní listině budou tentokrát dominovat domácí závodníci. Hlavním favoritem mezi muži bude podle zprávy z Deníku jeden z našich nejlepších vytrvalců Vít Pavlišta, který vyhrál nedávný Mattoni půlmaraton v Karlových Varech. Potrápit ho mají v plánu především Pavlové Kubričan a Novák. Mezi ženami nejspíš svedou bitvu o prvenství Petra Pastorová a Eva Vrabcová Nývltová. Start závodu je v 19 hodin na náměstí Přemysla Otakara II., o dvě hodiny dříve začne na stejném místě oblíbený dm rodinný běh. Další informace jsou ZDE: