V sobotu začaly lekce Dětské univerzity, prváky čekalo i slavnostní přivítání

Dětská univerzita ZSF JU začala v sobotu dopoledne lekcemi pro malé studenty prvního i druhého ročníku. V úvodu bylo pro prváky připraveno slavnostní přivítání s předáním dárků a indexů dokládajících, že nyní patří do vysokoškolského prostředí. Koordinátorka DUJU Mgr. Milena Mágrová každého z nich přátelsky přivítala a popřála všem, aby se jim studium líbilo a našli si nové kamarády.

Připravené lekce jsou opět praktické a díky dlouholetým zkušenostem s touto formou výuky také zábavné a velmi akční. Děti získají znalosti a dovednosti, které mohou upotřebit i v běžném životě, a proto je taková výuka baví. Nahlédnou do práce záchranářů a zdravotních sester přímo při modelových situacích za pomoci moderních výukových pomůcek, takže se naučí víc než v běžném školním vzdělávání. Kromě toho je výuka zaměřena i na rozvoj komunikace a spolupráce v týmu.

Vyučující i studenti připravili program v budově fakulty v českobudějovické ulici Nerudova, kde se děti setkají v zimním semestru ještě čtyřikrát, a to 7. 10., 21. 10., 4. 11. a 25. 11. 2023 vždy v čase 9 až 12 hodin. Dalších pět lekcí pak bude následovat v letním semestru.