Vítěznou prací SVOČ se stala Péče o dítě s Kochleárním implantátem v domácím prostředí

Jedenáctý ročník soutěž ve Studentské vědecké odborné činnosti na ZSF JU vyhrála studentka Michala Lovětínská ze studijního programu Pediatrické ošetřovatelství, která odborné porotě prezentovala svoji práci Péče o dítě s Kochleárním implantátem v domácím prostředí. Na druhém místě se umístila Anna Bártová ze studijního programu Porodní asistence s tématem Zkušenosti žen s poporodní péčí a třetí místo získala Magdaléna Anna Robauschová, která také studuje Porodní asistenci a zpracovala téma Polohy při porodu a jejich vývoj.

Soutěž zahájila proděkanka pro vědu a výzkum ZSF JU prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., která byla předsedkyní odborné komise pro hodnocení prací SVOČ. Jejími členkami byly doc. Ing. Iva Brabcová a Ph.D. Ing. Radka Prokešová, Ph.D. Profesorka Tóthová poté předala slovo děkance fakulty Mgr. Ivaně Chloubové, Ph.D. Obě ocenily jak odvahu studentek, které se do soutěže přihlásily, tak účast jejich spolužáků, kteří je přišli do sálu A podpořit. „Připomínky odborné komise nevnímejte jako slova kritiky, ale jako doporučení, co ve své práci ještě zlepšit,“ zdůraznila děkanka, která má zkušenost, že komise nešetří ani chválou, když je to možné. Poděkovala také vyučujícím, kteří své studenty vedou k vědě a výzkumu. Tato příležitost je totiž většinou pro studenty jejich prvním vystoupením tohoto druhu, kde získávají cenné zkušenosti. „Mnozí mají obavy soutěžit, proto je podpora vyučujících pro ně velice důležitá,“ dodala. Všechny tři soutěžící letos představily témata, která se týkají činnosti Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU – studentky a studenti z tohoto ústavu při soutěži nikdy nechybí. K diplomům za úspěch ve SVOČ patří i finanční odměny: za první místo 15 000 Kč, za druhé místo 10 000 korun a za třetí místo 5 000 korun.