Vyšel nový Journal JU s články Sestra v první linii, Linka sociální podpory COVID a se zpravodajstvím o dobrovolnících ze ZSF JU

V květnovém vydání časopisu Jihočeské univerzity Journal JU dostala naše fakulta zasloužený prostor – pandemie nového koronaviru totiž přinesla mnoho úkolů a témat pro pomáhající profese, na které ZSF JU připravuje své studenty. Mnozí z nich začali hned fungovat jako dobrovolníci v mnoha sférách a připojili se k nim i vyučující. Články související s tímto tématem zaplnily téměř celý časopis, přičemž naše fakulta získala nejvíc místa jak ve zpravodajství o dobrovolnických aktivitách studentů JU (vešly se však jenom příklady), tak v publicistické části. Tři strany zaplnil článek o Mgr. Janě Maňhalové, Ph.D., která působí na Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU a zároveň pracuje jako sestra na infekčním oddělení českobudějovické nemocnice, kde pečuje o pacienty s těžkým průběhem respiračního onemocnění covid-19. Další příspěvek má sociální téma a popisuje vznik, smysl a ohlasy bezplatné Linky sociální podpory COVID, na niž mohou od poloviny dubna volat lidé, které postihla současná pandemie a potřebují poradit se sociálními dávkami.

Náměty, která ZSF JU v souvislosti s pandemií od března nabízí, se pravidelně objevují i dalších v médiích včetně České i Jihočeské televize. Journal JU vyšel tentokrát výjimečně pouze v elektronické podobě, a to z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií – za normální situace bývá časopis v tištěné podobě zdarma k dispozici ve stojanech v budovách rektorátu, knihovny i jednotlivých fakult, ale nyní se v těchto objektech pohybuje mnohem méně lidí než běžně. Aktuální číslo si lze proto přečíst v příloze této zprávy ve formátu PDF a později bude i na webu JU, kde jsou všechna dosavadní vydání (viz odkaz pod zprávou).

Odkaz (URL)

Přiložené soubory