Vyšla monografie „Nestátní neziskové organizace, dobrovolníci a možnosti spolupráce při mimořádných událostech“

Aktuální pohled na nestátní neziskové organizace a dobrovolnictví jako jednu ze součástí při řešení mimořádných událostí v podmínkách České republiky přináší nová publikace, jejímž hlavním autorem je dlouholetý člen Ústavu radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva ZSF JU plk. PhDr. Štěpán Kavan, Ph.D. Ten v současné době působí na pozici ředitele kanceláře ředitele Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Knihu Nestátní neziskové organizace, dobrovolníci a možnosti spolupráce při mimořádných událostech  vydala ZSF JU a Nakladatelství Lidové noviny. Publikace o 224 stranách se vedle teoretického vymezení neziskového sektoru a dobrovolnictví zaměřuje zejména na možnosti spolupráce v rámci integrovaného záchranného systému a při krizových situacích.

Autorský kolektiv čerpal z bohatých praktických zkušeností specifických událostí. Na těchto modelech ukazuje příklady dobré praxe. „Doktor Kavan je jedním z klíčových vyučujících nově akreditovaného studijního programu Ochrana obyvatelstva se zaměřením na CBRNE,“ sdělila ředitelka URT Mgr. Zuzana Freitinger Skalická, Ph.D.

Publikace je doplněna informacemi z vlastního výzkumu, který byl zaměřen na zkoumání činnosti a reálného zapojení při pomoci předmětných skupin. Čtenář tak získá souhrnný přehled o teoretickém a praktickém ukotvení problematiky nestátních neziskových organizací a dobrovolnictví při zapojení do přípravy a řešení při mimořádných událostech a krizových stavech.