• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Vyučující a budoucí dětské sestry přinesly věci pro děti do sbírky pro Ukrajinu

Vyučující a budoucí dětské sestry přinesly věci pro děti do sbírky pro Ukrajinu

Do sbírky pořádané jídelnou Soupculture v ulici Karla IV. v Českých Budějovicích, jejíž majitelka pochází z Ukrajiny a posílá potřebné věci přímo tam, přispěly i vyučující a studentky Pediatrického ošetřovatelství. Rozhodly se pomoci matkám s malými dětmi, takže nakoupily pleny, dětskou kosmetiku a výživu atd. v hodnotě kolem dvou tisíc korun. Akci zorganizovaly Mgr. Alena Machová a Mgr. Milena Mágrová z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. "Vybraly jsme si tuto formu pomoci, protože připravujeme studentky na profesi dětských sester a dovedeme se vcítit do pocitů a potřeb matek s malými dětmi. Studentky se zapojily dobrovolně. Když jsme za nimi s tímto nápadem přišly, studentky byly rády, protože už předtím samy hledaly, jak a kde mohou pomoci. Ocenily, že jsme našly místo, odkud jde pomoc přímo tam, kde je to teď nejvíc potřeba," uvedla Mgr. Machová.
Sbírka Soupculture pokračuje dál, lze tam také podpořit akci Pomáhej polévkou - celý výtěžek jde na pomoc uprchlíkům v Českých Budějovicích.

O sbírce napsal i Deník - článek si lze přečíst ZDE:

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1