Začala se rozvíjet spolupráce ZSF JU s Marin Barleti University v Albánii

Albánie je další zemí, s níž naše fakulta rozvíjí kontakty v oblasti sociální práce. V roce 2019 bylo podepsáno memorandum o spolupráci s Marin Barleti University (UMB) v Tiraně a o rok později byl úspěšně podán projekt Erasmus+ kreditové mobility. U jeho zrodu stály za ZSF JU doc. Jitka Vacková a Dr. Migena Kaplanaj z Albánie. Tento tříletý projekt se soustředí na výměnu studentů a pracovníků v oborech zaměřených na sociální práci.

Kvůli omezením, která souvisela s pandemií onemocnění covid-19, se první mobility mohly uskutečnit až letos. Nejprve vedla cesta z Českých Budějovic do Tirany, kam se vypravily Ing. Jana Ředinová z Kanceláře pro zahraniční vztahy a PhDr. Lenka Motlová, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Jana Ředinová tam měla řadu jednání o projektu a prezentovala možnosti výukových pobytů nebo stáží pro studenty Marin Barleti University. Lenka Motlová přispěla do výuky těmito tématy: Techniky v sociální práci, Aktivity, intervence a terapie za asistence zvířat – zejména canisterapie, Aktivizační činnosti ve stáří a Trénování paměti u seniorů. „Albánie je země, kde se mísí balkánská kultura s italskou a řeckou. Je barevná, tolerantní země s krásnou přírodou a velkým potenciálem,“ shrnula Jana Ředinová, která do naší fotogalerie přispěla i snímky z Tirany a okolní krajiny z osobního archivu.