Začíná cyklistická soutěž Academic Bicycle Challenge: každá cesta přispěje českobudějovickému Autis Centru!

Všem studentům i zaměstnancům Zdravotně sociální fakulty JU je určena výzva, kterou přináší zapojení Jihočeské univerzity do cyklistické soutěže pro univerzity z celého světa Academic Bicycle Challenge. Jihočeská univerzita se jí bude účastnit během celého června 2022! Novinkou pro tento ročník je, že JU svou účastí podpoří nejen aktivity spojené s ochranou životního prostředí, ale také dobrou věc: Za každý ujetý kilometr bude věnována 1 CZK na dobročinné účely. „Vyježděná“ částka bude věnována Autis Centru České Budějovice, které pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám a právě naše fakulta s ním pravidelně spolupracuje.

Všechny najeté kilometry se od 1. do 30. června počítají a podpoří celkový výsledek univerzity, ať už budete na kole jezdit jen pro zábavu nebo pro udržování se ve formě. Nejenže účast v této výzvě zvyšuje prestiž JU v zahraničí, ale zároveň propaguje zdravý životní styl a nabízí způsob, jak se zbavit stresu. Navíc České Budějovice jsou aktivní cyklistické město, kde lze příjemně jezdit na kole a udělat něco i pro životní prostředí i pro své vlastní zdraví.

Do této výzvy se lze zapojit stejně jako v minulém roce - je třeba mít chytrý telefon a kolo jakéhokoliv typu, zdarma si stáhnout aplikaci Naviki z Google Play či App Store a jezdit do práce či na výlety. Během jízdy není třeba mít připojení k internetu: Je třeba se připojit pouze k nahrání zaznamenaného výletu na celkovou platformu (a do součtu kilometrů za JU). Tento proces proběhne automaticky při prvním připojení.

Další podrobnosti jsou ZDE: