Zahraniční studenti mluvili o tom, proč má smysl vyjet do světa na zkušenou

Sdílení zkušeností ze studia sociální práce na ZSF JU, příklady dobré praxe a autentické zážitky ze studia, praxí i celkového pobytu v zahraničí naplnily středeční odpoledne v přednáškovém sále B. Studentům bakalářského a navazujícího magisterského studia sociální práce tam své pobyty prezentovali zahraniční studenti, kteří nyní tráví čas na naší fakultě. Navíc se jedna naše studentka online připojila z Kanady.

Tyto prezentace se konaly v rámci ICM Erasmus+, jedná se o projekt mezinárodní kreditové mobility, který je realizován na ÚSV. „Cílem této akce je nejen zpětná vazba zahraničních studentů a naší studentky v zahraničí, ale snaha motivovat další naše studenty sociální práce, aby vycestovali na tyto partnerské zahraniční univerzity,“ vysvětlila doc. PhDr. Adéla Mojžíšová, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU, který středeční program zorganizoval.

Upřesnila, že v tomto zimním semestru jsou díky projektu ICM aktuálně na USV čtyři studenti z Bosny a Hercegoviny a jeden student z Albánie, v Kanadě je nyní jedna studentka ZSF JU. Projekt ICM trvá až do června 2023.

Více informací mohou získat studenti také na usblife.cz (například blogy zahraničních studentů).

V úvodu k účastníkům promluvil prof. dr. Friedo Zölzer, DSc., proděkan pro zahraniční vztahy ZSF JU. Zahraniční studenti pak vyprávěli o svých zkušenostech v České republice, a to jak odborných, tak osobních. Zároveň naše studenty informovali o tom, jak se sociální práce studuje u nich, takže bylo zajímavé porovnat různé systémy.

Postupně vystoupili tito studenti:

Cvijanovic Davor, Bosna a Hercegovina, University of Sarajevo

Omerbegovic Alma, Bosna a Hercegovina, University of Sarajevo

Šorlija Nahla, Bosna a Hercegovina, University of Sarajevo

Demir Aldino, Bosna a Hercegovina, University of Sarajevo

Kateřina Jiskrov, bakalářský program Sociální práce ZSF JU

Gjonaj Adrian, Albánie, Barleti University

Postřehy Davora Cvijanovice je možné si přečíst ZDE: