• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Výuka ve studijním programu U3V „Schwarzenberský plavební kanál“ začne 1. února

Výuka ve studijním programu U3V „Schwarzenberský plavební kanál“ začne 1. února

Univerzita třetího věku otevře v mimořádném termínu studijní program „Schwarzenberský plavební kanál“. Představí unikátní vodní dílo na česko- rakousko-bavorském trojmezí postavené zhruba před 200 lety pro splavování dříví z nepřístupných šumavských hvozdů k řece Groβe Mühl, k Dunaji a následně do císařského města Vídně. Svému účelu sloužil téměř 170 let (17931962).

Studijní program je dvoustupňový. Na úvodní cyklus přednášek o historii plavení dříví na Šumavě, o Schwarzenberském plavebním kanálu a jeho tvůrci v zrcadle historických dokumentů a současnosti, navazuje „šumavský blok“ terénní výuky. Garantem, moderátorem a průvodcem putování po stopách Schwarzenberského plavebního kanálu (známého a neznámého) na území Národního parku Šumava, v Rakousku a na bavorské straně Šumavy je Ing. Hynek Hladík, ředitel plavebního kanálu. Program uzavírá „Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu“, složení praktické zkoušky z plavení dřeva na potoce Ježová/Iglbach, slavnostní předání diplomu a osvědčení za absolvování programu „Šumava. Schwarzenberský plavební kanál“.

Výuka začne 1. února 2022 na Zdravotně sociální fakultě JU v Českých Budějovicích, J. Boreckého 27, v sále A (1. poschodí) od 9:00 hodin. Ještě stále je možné se přihlásit: kurzovné za 1. semestr je 600 Kč. Přihlášku lze podat předem elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Bližší informace lze získat na telefonním čísle 38 903 7515 nebo 38 903 7565. Po uzavření termínu pro podání přihlášky obdrží zájemci vyrozumění o otevření a zařazení do programu (otevření programu je limitováno počtem účastníků).

Podrobnosti a přihláška jsou ZDE:

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1