ZSF JU oslavila 30. výročí své existence

Slavnostní zasedání akademické obce a zaměstnanců Zdravotně sociální fakulty JU v Českých Budějovicích u příležitosti 30. výročí jejího založení bylo příležitostí ke společnému setkání, ohlédnutí i k ocenění. Konalo se 12. října od 14 hodin ve dvou největších přednáškových sálech, přičemž předtím se ještě dopoledne sešla Vědecká rada ZSF JU. Při této příležitosti – a poté i odpoledne – děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., v obsáhlé prezentaci shrnula vývoj ZSF JU od jejích počátků až po současnost.
Odpolední akce, kterou zahájilo i zakončilo vystoupení části Pěveckého sboru ZSF JU, přivedla do budovy Vltava/Uran řadu vzácných hostů. Rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., připomněl, že ZSF JU je jednou ze zakládajících fakult Jihočeské univerzity a stále patří k jejím největším. „Může se mnohým pochlubit a plní velmi záslužnou roli, což jsme mohli ocenit i během pandemie. Přeji vám hodně úspěchů a všem děkuji za to, co jste pro tuto fakultu udělali,“ řekl rektor v úvodu. V sále seděli akademičtí pracovníci, zaměstnanci i studenti, ale také ředitelé jihočeských nemocnic a řady institucí, s nimiž ZSF JU dlouhodobě spolupracuje, a další hosté. Mezi významná klinická pracoviště patří například centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením ARPIDA v Českých Budějovicích, jehož ředitel Mgr. Ing. Marek Wohlgemuth předal děkance k narozeninám fakulty originální dárek: dřevěný svícen vyrobený v chráněné dílně, který zdobí motiv srdce – srdce je totiž symbolem ZSF JU v rámci vizuální identity jednotlivých fakult JU.
Po prezentaci, kterou přednesla děkanka dr. Chloubová, následovalo ocenění 21 osobností, které významně přispěly k rozvoji naší fakulty.

Osobnosti oceněné u příležitosti 30. výročí ZSF JU dne 12. 10. 2021