Zemřel doc. MUDr. Miroslav Stránský

Dne 17. června 2022 zemřel doc. MUDr. Miroslav Stránský, dlouholetý vyučující na naší fakultě.

Narodil se v Českých Budějovicích dne 2. 9. 1937 a dětství prožil v Chlumu u Třeboně. Vystudoval lékařskou fakultu v Praze, tam také v roce 1961 promoval. V roce 1968 emigroval do Švýcarska, kde žil a pracoval ve vysokoškolském ústavu v Curychu, který se zabýval problematikou výživy. Po roce 1989 se do Čech pravidelně vracel.

Kontakt s Jihočeskou univerzitou navázal v roce 2002. Jeho přínos spočíval ve zpracování prvního akreditačního návrhu na studium nutričních terapeutů. Akreditace byla úspěšně schválena a realizována a pan docent byl významným pedagogickým členem akademického sboru tohoto studijního programu. Publikoval celou řadu odborných článků, byl autorem učebních textů, přednášel na tuzemských i zahraničních konferencích.

Odchodem pana docenta ztrácí fakulta nejen významného pedagogického i vědeckého pracovníka, ale především vynikajícího člověka.