Zimní semestr Dětské univerzity uzavřely velmi akční a užitečné lekce

Dětská univerzita ZSF JU zakončila v sobotu 25. listopadu zimní semestr, a to velmi akčními lekcemi Objevte svět záchranářů a Fyzioterapie není pouze cvičení aneb Co můžeme vyčíst z našeho těla. Pro první ročník připravili studentky a studenti Zdravotnického záchranářství několik praktických úkolů týkajících se první pomoci, a děti z navazujícího druhého ročníku obsadily celou tělocvičnu v budově Nerudova. Na stanovištích se při cvičení učily správnému držení těla, zkoumaly svůj postoj na podoskopu, s velkým zaujetím objevovaly pravidla tejpování a dokonce si zkusily i masírovat své spolužáky. Studentky vedené Mgr. Martinou Hartmanovou z Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů pro děti vymyslely názorné formy vyučování, včetně speciální masáže zad, kdy sestavu pojmenovaly Zdobení vánočního stromečku.

Byly to poslední lekce letošního roku, proto koordinátorka Dětské univerzity ZSF JU Mgr. Milena Mágrová na konci popřála všem účastníkům krásné Vánoce prožité v radosti, pohodě a ve zdraví. Těšíme se na setkání v příštím roce!