Ústav humanitních studií v pomáhajících profesích

Sekce filozofie a etiky

Charakteristika

Kdo jsme?

Sekce filozofie a etiky garantuje výuku etiky a jejích filozofických základů v bakalářských a magisterských programech i v doktorském studijním programu Zdravotně sociální fakulty.

Co děláme a pro koho?

Sekce zabezpečuje výuku filozofie a etiky ve všech jejich oborových variantách. Kromě povinných předmětů nabízí sekce i volitelné předměty.

Nosným tématem činnosti sekce je rozvoj etiky v nelékařských zdravotnických a zdravotně sociálních oborech a její založení ve filozofii. Členové sekce rozvíjejí spolupráci s dalšími podobně zaměřenými pracovišti, společnostmi a organizacemi v ČR i v Evropě. Sekce navázala již v období, kdy její členové působili na Katedře filozofie a etiky v pomáhajících profesích, styky s mezinárodní organizací EACME (The European Association of Centres of Medical Ethics). ZSF JU se stala členem této organizace.

Členové sekce se účastní aktivně i pasivně tematicky příbuzných seminářů a konferencí domácích i zahraničních a v oblasti filozofie a etiky též publikují.

Proč existujeme?

Činnost sekce vychází z předpokladu, že filozofické, etické a všeobecně humanitní základy jsou podstatnou a neodmyslitelnou součástí vzdělávání pracovníků ve zdravotní, sociální a zdravotně sociální oblasti.

Kam směřujeme?

Chceme dále zkvalitňovat výuku humanitních předmětů, využívat ve výuce moderní informační technologie a pečovat o profesní růst členů sekce.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1