Ústav humanitních studií v pomáhajících profesích

Sekce psychologie

Charakteristika

Kdo jsme?

Sekce psychologie zajišťuje výuku psychologicky zaměřených disciplín napříč všemi studijními programy a obory studovanými na Zdravotně sociální fakultě.

Co děláme a pro koho?

Prioritou sekce psychologie je výuka a výzkumná činnost. Sekce zajišťuje výuku obecné, vývojové, sociální a zdravotnické psychologie a patopsychologie, ve studijním programu Speciální pedagogika, oboru Speciální pedagogika – vychovatelství výuku pedagogické psychologie. Zaměřuje se na problematiku závislostí, krizové intervence a komunikace. Participuje na rozvoji dalšího a celoživotního vzdělávání.

Proč existujeme?

V oblasti vzdělávání je hlavním cílem sekce podílet se na přípravě kvalifikovaných odborníků pro aplikační sféru, neboť znalosti psychologie tvoří podstatnou součást jejich profesního profilu.

Kam směřujeme?

V souladu s aktuálními trendy v oblasti psychologie se zaměřujeme na rozšíření spektra poznatkového a dovednostního potenciálu a tvůrčích aktivit studentů a pedagogů.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1