Pochvala pro studentky a studenty Sociální práce a Zdravotně-sociální péče

Pochvalu pro studentky třetího ročníku studijního programu Sociální práce (prezenční forma) Simonu Flekalovou a Michaelu Klímovou zaslala na fakultu Mgr. Pavla Kordíková z Odboru sociálních věcí českobudějovického magistrátu. Ocenila, že obě studentky od počátku své praxe projevovaly zájem o činnost tohoto odboru a mají dobrý přehled o možnosti využití služeb dalších organizací spolupracujících s OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí). „Studentky umí stanovit prioritní cíle a potřeby v různých situacích a jsou schopny přijmout vhodná opatření pro řešení situace klienta či rodiny. Mají schopnosti i předpoklady pro výkon profese sociálního pracovníka OSPOD. Musím přiznat, že i z naší strany je příjemné zjištění, že studentky oslovila naše profese. Bylo pro mě radostí jim plánovat praxi a dovedu si představit, že by obě v budoucnu mohly vstoupit do našich řad a posílit i oživit svým nadšením náš kolektiv,“ napsala paní Kordíková garantce odborné praxe Mgr. Bohdaně Břízové, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU. Pochválila studentky také za jejich aktivitu, komunikativnost a flexibilitu, takže ji velmi potěšilo, že dívky v budoucnu jeví zájem o práci v sociální oblasti.

Další pochvala, která na USV přišla, je pro studentky a studenty z 1.ZSP/P Valentýnu Matušovou, Nicol Rieglovou, Martina Velíška, dále z 2.ZSP/P Odbaatara Munkhbaatara a z 3.ZSP/P Jessicu Boufala. „Byli velmi snaživí, nadšení náplní práce v nemocnici a celkově s nimi byla výborná spolupráce. Dodatečně bych ještě ráda pochválila studentku Jessicu Boufala, která je velice empatická a do práce v pomáhajících profesích také skvěle zapadne," shrnula sociální pracovnice Nemocnice Český Krumlov Mgr. Jana Honsová, DiS.