Univerzita třetího věku

 

Univerzita třetího věku je spojena se vzdělávacími aktivitami pořádanými vysokými školami pro občany vyššího věku (důchodového) a osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním bez ohledu na věkovou hranici. Vzdělávání má charakter osobnostního rozvoje, nikoliv profesní přípravy, a nezakládá nárok na vysokoškolský titul. Jako součást celoživotního vzdělávání probíhá na 23 veřejných vysokých školách v České republice.

Akademický rok 2022 – 2023

Nabídka studijních programů a kurzů odpovídá svým zaměřením standardně vyučovaným studijním programům a předmětům na Zdravotně sociální fakultě JU v Českých Budějovicích. Přednášejícími jsou interní a externí odborníci, historici, archiváři, zdravotníci a lékaři, přírodovědci, ochránci přírody a znalci Šumavy včetně ředitele plavebního kanálu. Své znalosti a dovednosti dokáží věcně a zajímavě prezentovat.

Aktuality U3V

Kurzy Univerzity třetího věku

Jsou jedno a více semestrální. Probíhají ve společenskovědních, zdravotnických, přírodovědných a humanitních oborech. Umožňují vzdělávání v cizích jazycích, osvojování dovedností v prakticky zaměřených kurzech (v oblasti informačních technologií a finanční gramotnosti). Vybraným účastníkům a absolventům univerzity třetího věku umožňují zapojení do publikační a překladatelské činnosti fakulty i vstup do národních i mezinárodních projektů.

Kvalita života. Ze života našich předků, studijní skupina České Budějovice, 2. ročník, 3. semestr
Kvalita života. Ze života našich předků, studijní skupina Tábor, 2. ročník, 3. semestr
Kvalita života. Čas v nás, 26. ročník studia
Kvalita života. Gemmoterapie – medicína pupenů, praktický kurz, 1. ročník, 1. semestr
Šumava známá a neznámá. Šumava na Kohoutím kříži a na snímcích Fotoateliéru Seidel, 1. ročník, 1. semestr
Šumava známá a neznámá. Schwarzenberský plavební kanál, studijní skupina České Budějovice, 1. ročník, 1. semestr
Šumava známá a neznámá. Schwarzenberský plavební kanál, studijní skupina Tábor, 1. ročník, 1. semestr
Angličtina pro lékaře a zdravotníky, 3. ročník studia, 5. a 6. semestr - kurz obsazen
Divadelní dílna, seminář divadelní tvorby, praktický kurz, 1. ročník, 1. semestr

 

Příprava programů:

Kvalita života. Člověk ve zdraví, nemoci a tísni

Divadelní rok U3V 2022/2023

*program bude zveřejněn při zahájení divadelní sezóny 

Přihláška

Přihlášky do vzdělávacích programů a kurzů U3V jsou k dispozici na www.zsf.jcu.cz.

Vyplněnou přihlášku do zvoleného programu lze odeslat elektronicky na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zaslat poštou, nebo předat Mgr. Petru Matulovi na děkanátu Zdravotně sociální fakulty JU v Českých Budějovicích, J. Boreckého 27. Po registraci přihlášky budou zájemci o studium  informováni o zařazení/nezařazení do zvoleného programu a obdrží  e-mail s podklady pro platbu kurzovného. Platbu lze provést bezhotovostním převodem z vlastního účtu na účet univerzity nebo v hotovosti.

 Přijímací zkoušky se nekonají.

 Základní formou kontroly a hodnocení v oborovém studiu U3V je kolokvium, zápočet nebo zkouška, v závěrečném třetím ročníku předložení závěrečné práce.

Úspěšní absolventi studijního oboru získají osvědčení o absolvování studia U3V na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity.  

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1