Úspěšní absolventi

BĚLA TŘEBÍNOVÁ

„Hlavně to nevzdat: jsou věci, s nimiž má cenu se prát."
Mgr. Běla Třebínová, absolventka oboru Rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby, je vedoucí projektu Domino, což je služba pro lidi s duševním onemocněním Městské charity České Budějovice. Začala tam pracovat v roce 2016, kdy ukončila úspěšnou sportovní kariéru plavkyně-paralympičky, která vybojovala pro Českou republiku spoustu medailí, včetně těch nejcennějších.

HANA BROŽOVÁ

„Porodem můj vztah s rodičkami nekončí."
Mgr. Hana Brožová absolvovala roku 2011 na ZSF JU bakalářský obor Porodní asistentka a pak si roku 2013 na Lékařské fakultě Ostravské univerzity doplnila magisterský titul. Jako komunitní porodní asistentka působí po celém Jihočeském kraji a zajíždí i mimo něj. Letos v září získala titul Žena regionu. V této soutěži hlasuje veřejnost pro ženy, které nejsou mediálně známé, ale pozornost si právem zaslouží, protože dělají pro druhé něco navíc.

MICHAL PEROUTKA

„Kdo je připraven, není ohrožen."
Mgr. Michal Peroutka, absolvent oboru Fyzioterapie i po ukončení studia dále rozvíjí své dovednosti. Kromě zaměstnání ve vystudovaném oboru mohl díky odborným kurzům v zahraničí mj. navázat spolupráci se světově proslulým Dr. Kenzo Kase, autorem metody Kinesio Taping. Jeho úspěšnou profesní dráhu odstartovala stáž ve Finsku, kam se dostal díky fakultě, a také sportovní kariéra.

MONIKA KYSELOVÁ

„Fakulta a nemocnice se navzájem potřebují."
Mgr. Monika Kyselová, MBA, vystudovala na ZSF JU studijní program Ošetřovatelství dálkově, a to během práce na urologickém oddělení českobudějovické nemocnice. Tam zakotvila natrvalo – nyní je náměstkyní pro ošetřovatelskou péči a hlavní sestrou. Díky tomu má mj. přehled o všech studentech, kteří do nemocnice chodí na praktickou výuku. Z vlastní zkušenosti ví, že teprve na praxi se ukáže, zda je mladý člověk opravdu pro náročnou práci ve zdravotnictví vhodný.

PAVEL SCHOLZ

„Jděte si za svou představou - cestujte, komunikujte, nebojte se."
Mgr. Pavel Schozl, Ph.D., hlavní manažer kvality a řízení projektů Všeobecné fakultní nemocnice v Praze vystudoval na ZSF JU obor Všeobecná sestra s návazností v magisterském a doktoském studiu. Svou současnou práci popisuje jako kombinaci profesionálního managementu a sebedisciplíny. Dodnes se na fakultu vrací, nyní i v roli vyučujícího.

TOMÁŠ CHOVANEC

„Fakultě děkuji hlavně za to, že mi dala neuvěřitelný rozhled.“
Náměstek českobudějovického primátora pro sociální věci a školství Mgr. Tomáš Chovanec je absolventem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, kde vystudoval obor Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. Sociální práci se věnuje celý svůj život. Na fakultu vzpomíná jako na „školu života“, která mu otevřela obzory a v pravý čas uspořádala jeho žebříček hodnot. „Využijte naplno všech příležitostí, které vám studium nabízí,“ vzkazuje studentům.

TOMÁŠ KOMÁREK

„Prestiž pomáhajících profesí pomalu, ale jistě, roste."
Mgr. et Mgr. Tomáš Komárek, Dis. na ZSF JU absolvoval obor Rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby. Nyní pracuje jako ředitel Centra Kociánka v Brně, které patří k největším a nejuznávanějším centrům pro osoby se zdravotním postižením v Česku. Významně ho ovlivnila praxe v centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida, které během svého studia v Českých Budějovicích navštěvoval.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice +420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

J. Boreckého 1167/27, 370 11 České Budějovice+420 389 037 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1