Proděkan ZSF JU Ondřej Doskočil shrnuje v MF Dnes své zkušenosti z práce nemocničního kaplana i z výuky zdravotnické etiky

S pacienty řeším vztahy, smrt i budoucnost – pod tímto titulkem vyšel v dnešním vydání Mladé fronty DNES velký článek s proděkanem pro akademické záležitosti ZSF JU Mgr. Ondřejem Doskočilem, Th.D., který zároveň působí v českobudějovické nemocnici jako kaplan. Shrnuje zkušenosti z obou těchto prostředí a líčí, co všechno se v jeho práci změnilo během pandemie. Na naší fakultě učí zdravotnickou etiku. „Nemocnice je pro mě velkým zdrojem zkušeností a inspirace, najednou mám tak daleko víc co předat studentům. Akademické prostředí mi zase dává možnost, jak přenášet teorii do praxe, což se týká například některých etických principů,“ vysvětluje v článku dr. Doskočil.
Redaktora Michala Bělského zajímalo i to, jak se vyrovnal s naprosto odlišným způsobem výuky, než na jaký byl do loňska zvyklý, a co tato situace přinesla vzdělávacímu systému. „Do té doby se neustále mluvilo, jak je třeba výuku zdigitalizovat, a najednou se nám toho dostalo v neobyčejně vrchovaté míře. Distanční výuka je nesmírně cenná pomůcka, ale není to samospasitelné. Chybí nám lidský kontakt, a jako učitelé doslova lačníme po tom, aby si studenti při výuce alespoň pustili kameru. Zjistili jsme, jak jsou pro nás důležité věci, které byly předtím naprosto samozřejmé,“ připomíná proděkan Doskočil. Celý článek je v příloze této zprávy, níže odkaz na verzi článku na portálu IDnes.

Odkaz (URL)

Přiložené soubory